DJ Wich

DJ Wich, občanským jménem Tomáš Pechlák, je jedním z nejslavnějších a nejúspěšnějších DJ´s česko-slovenské hip-hopové scény. DJingu se začal věnovat v roce 1998.

Tomu všemu však předcházelo seznámení s Indym a LA4, kdy spolu v roce 1993 začínali všichni na pražské graffity scéně. V roce 1998 vzniká skupina Indy a Wich, kde Indy působí jako raper a Wich jako producent. Často spolupracují s raperem LA4 (také jako Lavor, Lafor nebo Gizmo), který se objevuje i na jejich vystoupeních.

V roce 2002 vychází debutové album My3, které sklízí úspěchy dodnes. O dva roky později, tedy v roce 2004, vydává Wich producentské album Time Is Now, na kterém se objevuje řada jak českých, tak zahraničních hostů. Další album Hádej kdo… bylo nominováno na cenu Anděl 2006. O rok později vychází ve spolupráci s Nironicem deska The Chronicles of Nomad.

V roce 2008 vydává Wich producentskou desku The Golden Touch, na které se objevují zahraniční hosté jako Lil Wayne, Talib Kweli, M.O.P, Kurupt a další…

O rok později Wich spojuje své síly s Hi-Defem a vzniká tak další album Human Writes, na kterém jsou kromě Hi-Defa k slyšení také Gigi Gabor a Rasco.

V říjnu roku 2010 vychází Wichovi další producentská deska, tentokrát s jedním ze členů formace Cali Agents – Rascem. Na desce se objevuje řada známých lidí jako slovenský raper Rytmus, Planet Asia, Hi-Def, Nironic a Guilty Simpson.

31.5.2011 vyšla další, v pořadí druhá, společná deska kolaba DJ Wich a Nironic. Jedná se o volné pokračování předchozí desky DJ Wich presents Nironic: The Chronicles of a Nomad. Její název je Nomad 2: The Long Way Home a ke slyšení je na ní celkem 21 tracků včetně skitů. Hosté jsou Rasco, David Daile, C Monts, Hi-Def, LA4, Ektor, Vladimir 518, Majk Spirit a Sixin. Vyšla pod PVP labelem. …více

 


Zpátky nahoru ↑

Přidej se k nám na Facebooku :)
 

TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat